^Wróć na górę
  
  
  
Get Adobe Flash player

Pasowanie na przedszkolaka

Pasowanie na przedszkolaka
 
 
"Kto buduje z klocków wieże,
kto sukienki lalkom pierze,
wytnie ptaszka i wiatraczek
To na pewno przedszkolaczek.
 
Zuch przedszkolak umie więcej:
stolik nakryć, umyć ręce,
but zawiązać, zapiąć guzik
i nie trzyma palca w buzi! (…)"
 
 
 
Jak co roku, tak i w tym, uroczystość „Pasowanie na przedszkolaka” jest jednym z najważniejszych wydarzeń w ciechanowieckim przedszkolu. W tym szczególnym dniu w naszym przedszkolu obecni byli: burmistrz Ciechanowca, ksiądz dziekan parafii pw. Trójcy Przenajświętszej, dyrektor Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika, dyrektor Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu, prezes Banku Spółdzielczego oraz licznie zgromadzeni rodzice.

Przedszkolaki podczas części artystycznej recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz prezentowały nabyte umiejętności taneczne.

Punktem kulminacyjnym całej uroczystości było pasowanie nowo przyjętych dzieci. Po złożeniu przyrzeczenia, dzieci te pasowane zostały przez burmistrza na prawdziwego przedszkolaka, a z rąk dyrektor Przedszkola otrzymały pamiątkowy dyplom.