^Wróć na górę
  
  
  
Get Adobe Flash player

Powitanie wiosny

Przedszkolaki ze swoimi paniami zebrały się w sali, żeby wspólnie powitać wiosnę. Podczas spotkania dzieci miały okazję wykazać się znajomością i wiedzą o nadchodzącej porze roku, rozwiązywały zagadki oraz dzieliły się swoim doświadczeniem. Dzieci zapoznane zostały z ludowym zwyczajem topienia Marzanny. Na widok kolorowej, słomianej kukły wszystkich ogarnęła spontaniczna radość. Niestety z powodu deszczowej pogody nie mogliśmy wyruszyć na spacer w celu pożegnania zimy i odszukania oznak wiosny. Niemniej jednak zgodnie z tradycją dzieci pożegnały Marzannę - złą zimowa pannę, znanym, głośnym okrzykiem: „zimo precz!”. Po zajęciach Marzanna została oddana Panu Waldkowi do spalenia. Następnie przedszkolaki witały wiosnę piosenką, której wcześniej nauczyły się w swoich grupach. W ten sposób wyraziły swoją radość z przyjścia nowej pory roku. Miejsce Pani Zimy zajęła Pani Wiosna – wiosenny gaik został umiejscowiony w holu przedszkola, a dzieci zgodnie stwierdziły, że wiosna już przybyła i mają nadzieje, że zagości u nas na dobre, zazieleni łąki, drzewa i trawy.

 

Zobacz galerie

Wszelkie prawa zastrzeżone 2015 © Przedszkole w Ciechanowcu