^Wróć na górę
  
  
  
Get Adobe Flash player

Spotkanie ze strażakiem

Przeprowadzona została z dziećmi rozmowa na temat bezpiecznych zasad zachowania w domu i przedszkolu. W trakcie dyskusji panowała atmosfera przepełniona emocjami, dzieci chętnie zabierały głos. Przedstawiły numer alarmowy do straży pożarnej oraz omawiały tematy zagrożenia pożarami i innymi niebezpiecznymi zdarzeniami. Panowie przedstawili zasady postępowania w wypadku zagrożenia życia własnego i innych osób. Duża część przedszkolaków, szczególnie chłopcy, postanowili w przyszłości zostać strażakiem.

         Wiedza, którą dzieci nabyły utrwalana będzie przy każdej okazji podczas zajęć, aby nabrały pewności siebie w trudnych sytuacjach i mogły udzielić pomocy sobie i innym. Poprzez realizację podjętych działań w naszym przedszkolu uczymy dzieci samodzielności, umiejętności przewidywania zagrożeń, unikania ich oraz radzenia sobie z nimi. 

          Dziękujemy serdecznie Panom strażakom za interesujące spotkanie i poświęcony czas. 

 

 

Zobacz galerie

 

Wszelkie prawa zastrzeżone 2015 © Przedszkole w Ciechanowcu