Spotkanie ze strażakiem

13 czerwca2017 r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie ze strażakami z OSP w Ciechanowcu. Panowie strażacy w interesujący sposób dokonali prezentacji stroju strażaka oraz urządzeń używanych w trakcie akcji ratowniczej.

Przeprowadzona została z dziećmi rozmowa na temat bezpiecznych zasad zachowania w domu i przedszkolu. W trakcie dyskusji panowała atmosfera przepełniona emocjami, dzieci chętnie zabierały głos. Przedstawiły numer alarmowy do straży pożarnej oraz omawiały tematy zagrożenia pożarami i innymi niebezpiecznymi zdarzeniami. Panowie przedstawili zasady postępowania w wypadku zagrożenia życia własnego i innych osób. Duża część przedszkolaków, szczególnie chłopcy, postanowili w przyszłości zostać strażakiem.

Wiedza, którą dzieci nabyły utrwalana będzie przy każdej okazji podczas zajęć, aby nabrały pewności siebie w trudnych sytuacjach i mogły udzielić pomocy sobie i innym. Poprzez realizację podjętych działań w naszym przedszkolu uczymy dzieci samodzielności, umiejętności przewidywania zagrożeń, unikania ich oraz radzenia sobie z nimi.

Dziękujemy serdecznie Panom strażakom za interesujące spotkanie i poświęcony czas.