^Wróć na górę
  
  
  
Get Adobe Flash player

II MARSZ GODNOŚCI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

 

Organizatorami wydarzenia byli: Burmistrz Ciechanowca, parafia pw. Trójcy Przenajświętszej w Ciechanowcu, Ośrodek Pomocy Społecznej w Ciechanowcu, Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu, Stowarzyszenie Pomocy Szansa Środowiskowego Domu Samopomocy w Ciechanowcu oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Ciechanowca.

Wydarzenie rozpoczęła Msza Św. z ks. Biskupem Tadeuszem Pikusem w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej. Następnie licznie zgromadzeni uczestnicy przeszli w kolorowej paradzie z balonami ulicami miasta na Stadion Miejski, na którym odbyła się dalsza część spotkania. Podczas przemarszu można było usłyszeć muzykę oraz okrzyki pozdrowień i wdzięczności, kierowane w stronę sponsorów, instytucji oraz wszystkich osób, które przyczyniły się do organizacji i wsparcia marszu.

Było to bardzo ważne doświadczenie uczące tolerancji, empatii, szacunku i wyrozumiałości w stosunku do osób niepełnosprawnych, dostrzegania ich problemów i wzbudzanie chęci niesienia pomocy.

 

Agnieszka Wasilewska

Zobacz galerie

Wszelkie prawa zastrzeżone 2015 © Przedszkole w Ciechanowcu