^Wróć na górę
  
  
  
Get Adobe Flash player

Spotkanie z Policjantem w ramach akcji „BEZPIECZNE WAKACJE”

Funkcjonariusze policji przypomnieli dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, prawidłowego przejścia przez jezdnię, omówili jak zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba lub gdy się zgubimy. Policjanci przypomnieli dzieciom zasady bezpieczeństwa podczas zabawy w domu i na podwórku oraz przestrzegali również dzieci przed korzystaniem z niestrzeżonych kąpielisk i organizowaniem zabaw w niebezpiecznych i niedozwolonych miejscach. Panowie Policjanci przypomnieli dzieciom numery alarmowe telefonów, pod które należy dzwonić w niebezpiecznych sytuacjach. Szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszył się pokaz wyposażenia policyjnego, niezbędnego podczas wykonywania pracy: mundur, czapka, lizak, radiostacja oraz mało znane wszystkim kajdanki. Uwieńczeniem spotkania i ogromną atrakcją dla dzieci była prezentacja policyjnego radiowozu. Każde dziecko miało okazję usiąść na chwilę do środka auta, a także posłuchać sygnałów policyjnej syreny. Celem spotkania głównie było uwrażliwienie dzieci na różne niebezpieczeństwa oraz kształtowanie wyobraźni i myślenia przyczynowo-skutkowego.

 

Zobacz galerie

Wszelkie prawa zastrzeżone 2015 © Przedszkole w Ciechanowcu