^Wróć na górę
  
  
  
Get Adobe Flash player

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA 2018

 

29 listopada 2018r  pozostanie na długo w pamięci  naszych  przedszkolaków  oraz ich rodziców i najbliższych. Minęły trzy miesiące odkąd dzieci  po raz pierwszy przekroczyły próg przedszkola. W tym roku jest to większość maluszków z grupy „Kotki”, dwoje średniaków z grupy „Wiewiórki”, oraz dziewięcioro starszaków z grupy „Biedronki”. Chociaż początki były trudne to ta pierwsza ważna uroczystość jaką jest pasowanie na przedszkolaka zamyka etap adaptacji.Uroczystość rozpoczęła się  powitaniem przybyłych gości i wszystkich zebranych, przez panią dyrektor Martę Mazur. Część artystyczna pod kierownictwem Pani Agnieszki Wasilewskiej i Pani Bożeny Sienickiej, w wykonaniu  małych artystów była wielkim egzaminem, bo to pierwszy występ dzieci przed tak dużą publicznością. Dzieci spisały się na medal i otrzymały gromkie brawa. Po zaprezentowaniu wierszy i piosenek  złożyły przyrzeczenie: ,,zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem”. Następnie Pani Dyrektor dokonała pasowania poprzez dotknięcie  ramienia czarodziejską kredką wypowiadając słowa: ,,Pasuję Cię na przedszkolaka”. 

Ta wyjątkowa chwila wzbudziła wiele emocji zarówno u dzieci jak i wszystkich zebranych. Na znak przyjęcia do grona społeczności przedszkolnej  i na pamiątkę dzieci otrzymały dyplomy, a także medale i upominki przygotowane przez Radę Rodziców. Odświętne stroje, kolorowe opaski, wystrój sali podkreśliły doniosłość wydarzenia.

Dziękujemy wszystkim  za przybycie i udział w tej pierwszej ważnej dla maluchów przedszkolnej uroczystości. Pozwoliła  ona rodzicom, nauczycielkom i dzieciom zintegrować się. Była również świetną okazją do poznania umiejętności dzieci, nabytych przez trzy miesiące uczęszczania do przedszkola.

 Przedszkolakom  gratulujemy, życzymy dużo uśmiechu, radosnych i szczęśliwych chwil każdego dnia pobytu w  przedszkolu, a rodzicom, aby zawsze byli dumni ze swych pociech.

 

Zobacz galerie

Wszelkie prawa zastrzeżone 2015 © Przedszkole w Ciechanowcu