^Wróć na górę
  
  
  
Get Adobe Flash player

POWITANIE WIOSNY

 Przyjście  nowej  pory  roku – wiosny  jest  doskonałą  okazją  do  tego,  aby  uzmysłowić  dzieciom, jak  wielkie  bogactwo  niesie  ze  sobą  budząca  się  do  życia  przyroda.
W naszym  przedszkolu  przygotowania  do  powitania  wiosny  zaczęły  się  kilka  dni  wcześniej.  Zmieniła  się  dekoracja przedszkola  z  zimowej  na  wiosenną, w salach  zazieleniły  się okna i kąciki  przyrody.  Nie  zabrakło  również  prac  plastycznych,  dotyczących  pierwszych  zwiastunów  wiosny. 21  marca  trzy grupy: I, III i IV zorganizowały  w  przedszkolu  „Pokaz mody wiosennej”.  Każde  dziecko  w  tym  dniu  miało  strój  symbolizujący wiosnę. Grupa II przygotowała  koncert na cześć Pani Wiosny, która odwiedziła wszystkie dzieci z przedszkola. Przedszkolaki z wielką radością przywitały Panią Wiosnę  wierszykami  i  piosenkami  oraz głośnymi  okrzykami. Pani Wiosna oznajmiła  dzieciom, że  od  dziś  zaczyna  swoje  panowanie  w  przyrodzie  i  w  pogodzie.
Dzieci bardzo ucieszyły się na nową porę roku. Mamy nadzieję, że wiosna będzie dla nas łaskawa i da nam dużo pięknych, długich i słonecznych dni.

Zobacz galerie

Wszelkie prawa zastrzeżone 2015 © Przedszkole w Ciechanowcu