^Wróć na górę
  
  
  
Get Adobe Flash player

SPOTKANIE Z TRADYCJĄ – PISANKI

Dnia 17.04.2019r. dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych udały się na wycieczkę autokarową do Muzeum Rolnictwa im.ks.K.Kluka w Ciechanowcu.

Celem wyjazdu było spotkanie z tradycją Świąt Wielkanocnych a w tym obejrzenie przez dzieci największej na świecie wystawy pisanek wykonanych różnymi technikami. Po części pokazowej dzieci pełne inspiracji wzięły udział w lekcji muzealnej i warsztatach: „Spotkanie z tradycją – Pisanki”. Podczas warsztatów każde dziecko barwiło na wybrany przez siebie kolor jajka, a następnie je ozdabiało według własnego pomysłu. Przygotowane przez siebie pisanki dzieci zabrały do domu.

Były to bardzo twórcze, niecodzienne zajęcia, które w ciekawy sposób wprowadziły wszystkich w wielkanocny nastrój.

 

Zobacz galerię

Wszelkie prawa zastrzeżone 2015 © Przedszkole w Ciechanowcu