^Wróć na górę
  
  
  
Get Adobe Flash player

Podsumowanie projektu "Scena Małego Artysty"

 

Mieszkańcy Ciechanowca i okolic mieli przyjemność obejrzeć sztukę "Czerwony Kapturek", w wykonaniu "Grupy Małego Artysty” z ciechanowieckiego Przedszkola. Na widowni zasiadły dzieci, rodzice, zaproszeni goście oraz liczni mieszkańcy Ciechanowca. Wszyscy byli zachwyceni całym przedstawieniem i dużym profesjonalizmem małych aktorów. 

Wielotygodniowe przygotowania przyniosły zamierzone efekty. Trema, oczekiwania na premierę, emocje godne największych aktorów. Na scenie pojawiły się dzieci w bajkowych strojach i odegrały swoje role najlepiej jak potrafiły.

Sztuka była efektem końcowym realizowanego od 1 września 2014 roku projektu pod nazwą „Scena Małego Artysty” dofinansowanego w ramach Programu Działaj Lokalnie VIII Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Stowarzyszenie TUTOR.

Głównym celem projektu było rozbudzanie kreatywności i swobodnej ekspresji teatralnej oraz rozwijanie umiejętności twórczych młodego pokolenia, jak również integracja okolicznych mieszkańców poprzez wspólne działanie w sferze kulturalnej środowiska. Projekt polegał na cyklicznych spotkaniach najmłodszego pokolenia (dzieci w wieku przedszkolnym) ze sztuką. W ramach tych spotkań odbywały się warsztaty teatralne dla dzieci uzdolnionych artystycznie. W warsztatach brało udział około 15 osób, z którymi prowadzono zajęcia. Podczas tych zajęć dzieci poznawały różne techniki teatralne i mogły rozwijać swoje talenty oraz doskonalić artystyczne umiejętności. Osobą odpowiedzialną za te spotkania była nauczycielka grupy II z ciechanowieckiego Przedszkola, a efekty tej kilkumiesięcznej pracy zaprezentowane zostały podczas przedstawienia "Czerwony Kapturek".

Ale nie tylko dzieci zostały zaangażowane w realizację projektu. Również dorośli mieli możliwość spotykania się, wymiany doświadczeń oraz współpracy w trakcie zorganizowanych dla nich warsztatów plastycznych, na których powstała scenografia do dzisiejszego przedstawienia. Osobami odpowiedzialnymi za warsztaty były Agnieszka Wasilewska i Marta Mazur, a prowadziła je Maria Murawska – wspierając uczestników swoimi zdolnościami i doświadczeniem. To właśnie pani Maria wraz z Pawłem Kłopotowskim oraz uczestnikami warsztatów skomponowała scenografię do przedstawienia.

Ośrodek Działaj Lokalnie Stowarzyszenie TUTOR na realizację projektu "Scena Małego Artysty" przekazał kwotę 4000 zł. W ramach tego dofinansowania zostały zakupione rekwizyty potrzebne do zajęć teatralnych oraz do realizacji przedstawienia. Stworzony został kącik "Małego Aktora", w którym zgromadzone są marionetki, kukiełki, pacynki oraz przebrania teatralne, które mali aktorzy zaprezentowali na sobie podczas przedstawienia, a które posłużą wiele lat na rozwijanie umiejętności i talentów artystycznych kolejnych pokoleń przedszkolaków.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone 2015 © Przedszkole w Ciechanowcu