18 maja w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia edukacyjne z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, w której wzięły udział dzieci z grup: „Żabki” i „Sówki”. Zajęcia prowadził Pan Daniel Koc z OSP Koce- Basie i Pan Mateusz Jaszczołt z OSP Perlejewo.
Dzieci poznały zawartość apteczki pierwszej pomocy, przypomniały sobie procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia oraz obserwowały czynności ratownicze podczas opatrywania rany. Na koniec odbył się pokaz czynności z zakresu resuscytacji wykonany na fantomie. Dodatkowo dzieci utrwaliły sobie znajomość numerów alarmowych.
Po tej lekcji dzieci już wiedzą, co należy zrobić, zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe.











